| Tourniquet a întrebat:

Sunt o ciudată. Visez unele chestii care se întâmplă și în realitate, dar cam pe jumătate. Și am observat că mai mereu când stau cu persoane care au ceva cu mine, în general persoane rele care mă cam urăsc sau pe lângă fostul - mi se face rău. Adică am o durere de cap însoțită de transpirație și senzație de căldură, rareori îmi vine să și vărs. În preajma persoanelor le aud un râset malefic înăuntrul lor sau sunete de lei... Uneori simt că o persoană dragă mie va păți ceva, de exemplu ieri am simțit că un coleg de la dansuri va păți ceva și a căzut din pom. Dar nu a fost nimic grav...
Astă vară când colega mea a murit, am avut senzația că va muri cineva din clasa mea, dar nu o fată - ci un băiat.

Ce naiba sunt chestiile astea? Nu mă uit la filme horror sau ceva de genul. Și la psihiatru sau psiholog nu calc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Probabil ca ai anumite simturi mai dezvolate, uite iti dau fb unei doamne care cu siguranta va putea sa vorbeasca cu tine fara sa te faca nebuna.Este de treaba: https://www.facebook.com/invatatorcalator

| ostea a răspuns:

Buna,
Este minunat ceea ce ai scris mai sus, faptul ca ai un dar si trebuie sa ai grija de el.
Trebuie sa ai grija ce faci,
daca vrei sa vorbim da-mi mesaj, putem vorbi mai multe chestiiin privat nu aici sa vada toata lumea ca e normal sa existe si persoane ce nu cred in anumite chestii,

| mixxjim a răspuns:

Ceea ce ti se intampla este ceva foarte complex si deloc usor de explicat in cateva cuvinte, dar o sa incerc. stii ca exista antene pe lumea asta, antena de telefon (cat e de mare? aproape ca n-o vezi), antena radio (asta e ceva mai marisoara, nu?) pe urma sunt antenele tv, antenele satelit, apoi antenele acelea mari, imense, folosite pe la statiile de cercetari spatiale etc. ei bine, la fel sunt si oamenii. orice persoana emite niste unde si orice persoana poate simti (recepta, precum antenele) anumite unde. tu esti o antena din cele foarte mari, care simte undele emise de alte persoane, de aceea simti toate aceste lucruri. esti o persoana norocoasa, acorda atentie la tot ceea ce simti si ce presimti si incearca sa gasesti calea sa folosesti toate aceste lucruri pentru a face bine. eu nu cred ca ar trebui sa calci la psiholog, la psihiatru cu atat mai putin, decat doar daca vrei sa pierzi acest har happy sugestia mea ar fi sa incepi sa citesti cate ceva din domeniile astea. ai putea incepe cu copiii indigo si copiii de cristal, apoi despre telepatie, apoi despre clarvedere si clarviziune. cred ca ai si o energie deosebita, nu ai observat manifestari deosebite si la animale cand sunt in preajma ta? daca pe cineva doare capul pe langa tine si-i pui mina pe frunte nu se simte mai bine? daca esti suparata nu cumva se sparg becuri pe langa tine sau se strica mici aparate electrice? poate urmaresti si lucrurile astea si citesti cate ceva si despre bioenergie, poate o sa mai intelegi lucruri si te ajuta sa-ti gasesti calea care trebuie cu harul pe care il ai happy succes!

| Tourniquet explică (pentru mixxjim):

Cum aș putea să-mi exersez harul mai mult? Am pățit faza când cineva se simte rău și e în preajma mea să-i fie mai bine. Chiar aș vrea să mă documentez despre chestiile de mai sus - telepatie, clarevedere si clarviziune, dar nu știu unde.
Mă poți ajuta?
Mulțumesc!

| mixxjim a răspuns (pentru Tourniquet):

Depinde si ce varsta ai (nu e obligatoriu sa-mi spui mie, iti spun eu ca sa te orientezi putin cum sa faci), pentru ca de asta depinde si capacitatea de intelegere a lucrurilor. la o simpla cautare pe net a oricaruia dintre termenii mentionati poti gasi destule lucruri la nivel de informatie. sunt si carti in librarii cu gramada pe toate domeniile astea. e greu insa sa-ti mentii echilibrul, ia-le usor, pe rand, ca risti sa te trezesti intr-un haos mai mare decat esti, de-aia am pomenit si de varsta pe care o ai happy
daca ai observat ca poti face bine punand mina pe oameni incearca sa o faci in continuare. trebuie sa ai grija insa sa fii discreta, sa nu te lauzi ca tu poti sa faci chestii, ca te ia lumea de nebuna laughing si binele in principiu se face doar cu acordul persoanelor care au nevoie. cand ii este rau cuiva ii poti spune cred ca te pot ajuta putin, imi dai voie sa te ating? daca spui ca simti cand sunt oameni rai in jur norocul tau, poti sa-i eviti. daca vrei sa-ti organizezi putin capacitatea de a face bine oamenilor poti incerca un curs de tehnica radianta sau de reiki. citeste cat poti si ce poti, o sa te ajute sa te lamuresti putin ce e cu tine si in ce directie sa pornesti pentru ca mai intai trebuie sa intelegi ce se intampla ca sa stii ce poti face cu ceea ce ai. si calea o sa ti se arate ca un moment dat singura, de parca ai fi stiut dintotdeauna incotro sa te indrepti happy

| Tourniquet explică (pentru mixxjim):

Am aproape 13 ani și chestia asta am descoperit-o vara trecută. Sincer din amintirile mele am mai simțit chestii și când eram mică. Voi fi discretă, că altfel voi fi luată de nebună!

| わたなべ久美子 a răspuns:

Ceea ce patesti tu nu este normal, dar nu esti o ciudata. Esti un fel de medium, prezicatoare ceea ce este foarte tare, adica este super ceea ce simti tu.Ai un har aparte si asta inseamna ca esti speciala.Nu te simti o ciudata! Bafta!

| Hash001 a răspuns (pentru わたなべ久美子):

Astea-s aberatii, poate o avea o problema psihica fara suparare. Du-te la un medic pana nu e prea tarziu.

| わたなべ久美子 a răspuns (pentru Hash001):

Eu am in familie persoane care sunt in aceeasi situatie cu ea si nu au probleme psihice au fost la medic raised eyebrows, dar nu toate persoanele sunt la fel, ar bine sa mearga si la medic dar mai bine ar fi sa mearga la biserica sa vorbeasca cu un preot.

| Hash001 a răspuns (pentru わたなべ久美子):

Preotimea, alta lume imaginara straight face. Oameni buni, ganditi logic, viata nu este o magie, nu se poate anticipa nimic.

| わたなべ久美子 a răspuns (pentru Hash001):

Esti ateu?raised eyebrows

| Hash001 a răspuns (pentru わたなべ久美子):

Nu, cred doar in divinitatea suprema, nu in aberatii biblice si magii care au aparut instant.

| わたなべ久美子 a răspuns (pentru Hash001):

Adica in Dumnezeu, oke ma rogoh go on

| Tourniquet explică (pentru Hash001):

rolling on the floor Tare faza cu "preoțimea, altă lume imaginară"
Nu am de ce să mă duc la biserică, Kimikoo. Și mă bucur că nu v-ați bătut joc că majoritatea prietenilor de ai mei fac mișto.

| Hash001 a răspuns (pentru わたなべ久美子):

In religia voastra asa este numele lui. Eu cred in toate numele lui nu numai in Dumnezeu. Buddha, Allah si toate celelalte divinitati supreme din alte religii tot pe acest Dumnezeu il reprezinta.

| Rennata a răspuns (pentru Tourniquet):

Cum sa imi bat jik de sentimentele tale!:*:*:*:

| Rennata a răspuns:

Buna! sa stii ca nu esti prima fata care ii se intampla asa ceva! dar si eu sunt asa si in afara de asta mai si visez lucruri rele! Mie mi s-a spus ca ma vrajit cineva si eu presimtiri din astea dar du-te la biserika si spovedestete cateva zile nu vei mai avea aceste probleme sau mai am presimtiri cand moare cineva mi se face rau si ma doare capul si a 2a zi aud ca a murit persoana respectiva nu stiu ce sa zic despre noi doua! imi fine! bafta oricum!:*:*

| HarMonyy a răspuns (pentru Rennata):

Nu sunteti doar voi 2, mai sunt si alte persoanehappy

| georgiana1122 a răspuns:

Sper sa nu interpreterzi gresit raspunsul meu, dar eu zic ca ar trebui sa fi atenta sa vezi daca nu cumva doar ai senzatia ca visele tale se aseamana cu realitatea.haios, dar de curand am avut si eu o experienta asemanatoare, adica visam lucruri si dupa asociam lucrurile din viata cu visele si mi se parea ca se asemana. dupa un timp in care nu m-am gandit la asta nu am mai avut senzatia asta.probabil ca te gandesti prea mult la asta.asa ca o paranteza diriga mea zice ca mintea umana influenteaza realitatea