| Ioana_5711 a întrebat:

Am avut candidoza, am facut tratament 3 zile cu ovule si crema iar acum nu mai am niciun fel de simptom.Problema e ca maine plec cu prietenul la mare si as vrea sa stiu daca putem sa intretinem relatii sexuale daca ne protejam? Sau la cat timp dupa tratament ai voie? unii zic ca dupa o saptaman, altii ca imediat dupa ce ti-au trecut simptomele.va rog sa ma lamuriti.merci:*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Puteti avea relatii sexuale protejata cu prezervativ si in timpul tratamentului.

| answer a răspuns:

Nu face inca nimic! Risti sa reapara! Ai rabdare ca nu mori si tu inca o saptamana! Eu stiu ca nu e indicat sa o faci imediat dupa tratament! Cred ca a folosit si el Canesten, nu? ca altfel nu ai facut nimic, iti va aparea la nesfarsit candicoza! Deci, ginecologul trebuia sa ii prescrie canesten unguent!

| ionuutzuu a răspuns:

Foloseste prezervativul.

| arte74 a răspuns:

Daca e prietenul tau dai si lui, ce naiba o ti doar pentru tine_

| mada_5472 a răspuns:

Este bine sa astepti cam o saptamana si sa folositi prezervativul.