| anonim_4396 a întrebat:

Sunt racita si farmacistul mi-a recomandat pentru intarirea imunitatii Septilin de la Himalaya Herbal Healthcare. Ce stiti despre acest medicament? L-a luat cineva si poate sa ne spuna daca a dat roade? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Septilin sunt niste vitamine foarte bune pentru imunitate ...de la copil la adult, este un foarte bun imunostimulator, remineralizant, vitaminizant, stimuleaza cresterea imunitatii protejand organismul de infectii completeaza si scurteaza tratamentele cu antibiotice, are efect antialergic in administrarea de lunga durata, reduce riscul contactarii gripei atat la adulti cat si la varstnici si copii, prevenirea si combaterea gripei si altor viroze, adjuvant in tratamentul infectiilor acute de cai respiratorii, infectii cronice - faringita, amigdalita, afectiuni dentare (gingivite, stomatite, paradontopati),
infectii ale pielii, afectiuni alergice -rinite alergice, astm bronsic, urticarie cronica
Eu ii administrez fetitei mele septilin de o perioada scurta de timp cam de o saptamana si pot sa zic ca raceala a trecut mult mai repede, insa am auzit de la colegii mei ca lor le-a fost foarte util deoarece nu au racit inca iarna aceasta... asa ca linistit sa iei mai ales ca e pe baza de plante si nu are ce sa iti strice... sanatate

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Stimulatoarele de imunitate nu se iau cand esti deja bolnav, pentru ca sistemul tau imun deja e ocupat cu fabricarea de anticorpi, nu-l solicita in plus. Cand nu esti racita, daca ai o boala cronica care ar face ca o raceala sa evolueze sever poti lua un imunostimulator. Daca nu ai nici o boala cronica, cele mai bune remedii impotriva bolilor si pentru a avea un sistem imunitar eficient si vioi sunt: fericirea, bucuriile, o viata sexuala satisfacatoare.

| LittleZyzy a răspuns:

Sunt foarte bune produsele de la aceasta firma, sunt naturale, pe baza de plante, si foarte sanatoase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu la-am luat niciodata!:d:dbig grin:d:d