| Mario1994 a întrebat:

Ce se consuma in sezonul asta pentru intarirea imunitatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anonimg a răspuns:

Vitamina C care se găsește în citrice.
Se mai consuma si exerciții fizice.
De asemenea trebuiesc reduse dulciurile -pentru că zahărul slăbește sistemul imunitar. Zahărul din fructe este suficient pentru nevoia organismului.
Ceapa si usturoiul întăresc sistemul imunitar. Ceapa creste tensiunea arteriala, usturoiul o scade. Nu trebuiesc consumate amândouă la aceeași masă, ci fiecare la mese diferite.

| AndreiWeisz a răspuns (pentru anonimg):

Ma lamuresti te rog si pe mine cum creste ceapa TA si usturoiul o scade?

| anonimg a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Https://www.google.ro/......ps?/search

Apoi iarasi scrii pe google: ceapa creste tensiunea arteriala.

| Mario1994 explică (pentru anonimg):

Vă mulțumesc mult! Am să ascult sfatul dv. happy

13 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Usturoiul este de baza in orice anotimp.

Răspuns utilizator avertizat
| WayhaughtK a răspuns:

Cătina. Ajuta foarte mult

| Mario1994 explică (pentru WayhaughtK):

Unde gasesc catina?

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Mario1994):

In padure. Dar mai bine mergi la piata. Se vinde la kg.

| anonimg a răspuns (pentru Mario1994):

Catina se gaseste in piata la tarani.

| Mario1994 explică (pentru anonimg):

Nu am mâncat niciodată cătină, cum se mănâncă și cu ce? happy

| Mario1994 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Mulțumesc.

| anonimg a răspuns (pentru Mario1994):

Multumesc pentru funda.

Catina poate fi consumata ca atare (adica in stare cruda sau cu miere). http://www.csid.ro/......-11506820/