| FluturasulVesel a întrebat:

Sunt racita si iau eficef de vreo 3 zile si iau si eubiotic. Cand suflu nasu, nu foarte tare incepe sami curga sange, in celelalte zile mi se oprea si daca suflam cam peste 20 de minute nu-mi mai curgea, azi nu se opreste adica suflu nasul curge las cateva minute suflu si imi curge putin. Mama mea a zis ca s-ar putea sa fie tare antibioticul! Oare e asa? Sper sa intelegeti! Si vreau sa zic ca nu am fost la doctor, mama sa consultat cu farmacista si i-a zis sa iau eficef! Dau funda! Va rog un raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Foarte rau a procedat mama ta, trebuia sa mearga la medicul de familie cu tine si sa iti recomande ceva adecvat varstei si diagnosticului in urma unui control!
Ar fi indicat sa te prezinti la medicul de familie si sa ii explici situatia...
Nu ezita!
O zi buna si multa sanatate happy

| Juviia a răspuns:

Nu TPU e doctorul tau, ci cel de pe strada ta e doctorul :*

| Gheorghies_Raul_1981 a răspuns:

Salut, spune-i mamei tale să îţi pregătească ceai cald, sau daca doreşti medicamente, îţi recomand Paracetamol sau Parasinus.

| Bahoi1337 a răspuns:

Daca esti racita, trebuie sa mergi la doctor, nu pe TPU. Poate sa fie ceva mult mai complex decat crezi.