| Crs a întrebat:

Sunt racita si vreau sa stiu daca ar fi indicat sa ma duc la sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tipu' ala cine ii, Tarkan?
Nu, nu este bine sa mergi la sala, mai bine faci sport undeva unde este aer curat si nu este praf.
Efortul fizic moderat este ok chiar daca esti racita, dar sa ai grija sa te hidratezi bine. Bea ceaiuri mult si manca supica. happy

| Nicoleta a răspuns:

Daca tu te simti bine si poti respa cat de cat normal, nu este nici o problema.
Sportul e bun oricand.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Este indicat caci prin transpirare corpul pierde din bacterii si in plus este se bine

| MindExplode a răspuns:

Nu nu este de recomandat daca esti racita ar trebui sa mentii regim de pat adica fara eforturi fizice.Si plus daca ai temperatura vei transpira foarte tare.

happy

| ImmortalQueen a răspuns:

Mai bine ai sta acasa linistita, poti sa te duci dupa ce iti trece happy

| urgentr a răspuns:

Nu deoarece simti ca nu mai ai aer, tusesti si se agraveaza

apropo te implor funda