| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa va intreb daca credeti ca ar fi indicat ca de la varsta mea sa ma apuc de sala?

3 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Nu exista o varsta anume pentru a te apuca de sala, nu te opreste din crestere, eu lucrez pentru forta de aproape 1 an(am 14 ani), cand m-am apucat aveam 1.66 acum am 1.73
PS:nu asculta primul comentariu, ca sa cresti in masa musculara trebuie sa antrenezi o grupa de muschi doar o data pe saptamana, cresterea in masa musculara tine mult de alimentatie si de odihna

| bObby123 a răspuns:

E foarte indicat.
Instructoru de la sala de unde merg eu de la 15 ani zicea ca trage la sala si acum are 35... are un corp extraordinar.
Sfatul meu ar fi sa nu pierzi vremea! laughing

| isabelabela a răspuns:

Sincer eu am 14 si pe langa antrenamente fac forta in fiecare zi si antrenorul meu stie si zice ca iii bine ca imi dezvolta muschii si conditia fizica