| GeorgeBaros a întrebat:

Salut, am fost depistat cu insuficienta aortica si vreau sa stiu daca e indicat sa mai fac sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Indicația mea este să treci la plimbare și gimnastică de întreținere.

| Scorillo a răspuns:

Indicat ar fi sa ceri parerea avizata a unui medic.
Din cate stiu eu ( DAR NU SUNT SIGUR) cu stenoza aortica usoara asimptomatica poti efectua orice tip de sport. Daca e stenoza aortica (ne-usoara) poti face exercitii aerobice de intensitate scazuta (gimnastica de intretinere). Daca e mai grava NU.
DECI:parerea avizata a unui medic e sfinta