| tiby93 a întrebat:

Sunt sanse ca dupa operatie de Mopie, sa imi reapara din nou? ce e mai rentabil? Lentile, Ochelari sau operatie? Sincer sa fiu, de ochelari sunt satul, si de lentile ar trebui sa fiu foarte atent. Sunt riscuri la operatie? astept raspunsuri, si sunt curios cat ar costa o operatie. In jur de 1500 Lei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| tyana a răspuns:

Lentilele de contact.Trei perechi costa in jur de doua milioane lei vechi si te tin sase luni.
Operatia nu e indicata pentru ca miopia revine dupa un timp. Poti face operatia dupa ce doi ani la rand dioptria a avut aceleasi valori(nu a mai crescut). Nu stiu pretul unei astfel de operatii.Multa sanatate!