| DoiDoi a întrebat:

Se poate face scoala de soferi cu o miopie de -7? Ai voie sa conduci doar cu ochelari sau poti si cu lentile de contact? Astept raspunsuri, va multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate, daca medicul te socoteste apt de a conduce.

| Angel0 a răspuns:

Am -4, 5 si fac 100.000 km pe an.Lasa-le naibii de lentile de contact.
Poarta ochelari si basta.
Trebuie sa-i porti permanent daca nu vrei sa ajungi la -9.
Eu m-am hotarat sa-i port cand s-a ingrosat gluma la -2, 5 si au tot crescut dioptriile.

| viotedy a răspuns:

Daca treci de fisa medicala, da.cu ochelari, mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate conduce si cu ochelari, doar ca la dioptria ta, s-ar putea sa nu fii declarat apt de a conduce, decat daca dai o spaga.
Sfatu' meu : opereaza-te. Cati ani ai?
Si eu port ochelari, dar eu am +2.