| AnonimMareMareMare a întrebat:

Sunt sanse daca imi dau gauri cu acul dezinfectat in ureche sa fac puroi si sa ajunga in sange tinand cont ca am niste bilute in lobul urechii? Nu stiu ce sunt, dar simt ca sunt mai tari asa si ma gandeam ca afecteaza grav daca imi fac gauri cu acul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hollyg a răspuns:

Cel mai simplu, decât sa risti acasa, mergi la bijutier si iti face gaura in mai putin de 1 min. E si mai sigur si steril asa decât sa iti faci singur/a acasa.