| teomili a întrebat:

Sunt singura acasa si mi-e frica sa intru in baie din cauza legendelor cu Bloody Mary si Mary Worth. Ce sa ma fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Saddelyx a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica.In primul rand ca nu este reala treaba...Si oricum, daca nu faci asa numitul "ritual" la ora 12, nu se intampla nimic.bine,nici daca ai face asta nu s-ar intampla, dar ma rog.

28 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Vine ea dupa tine oricum, fie ca nu te duci in baie. devil

| Latinmoon a răspuns:

Sa te uiti la ceva mai la locul lui daca nu esti in stare sa faci diferenta intre un film si viata reala. Good luck si nu te mai gandi la cai verzi pe pereti.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Lasa usa deschisa! nu exista asemenea tampenii! daca nu mergi la timp la baie poti face blocaj renal! vrei sa ajungi la spital din cauza unor inventii?

| teomili explică (pentru Bluebutterfly80):

Sa stii ca sora prietenei mele a incercat chestia cu Bloody Mary si a ajuns la spital.

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru teomili):

E da! alta poveste! nu mai fi copil mai, nu exista asa ceva!

| DraudeS a răspuns (pentru teomili):

Buna ziua!

Sunt cam paralel cu situatia.
Ce este "Bloody Mary"? Eu stiam ca este un cocktail.

| Okami23 a răspuns:

Pe pariu ca ai zece ani sau mai putin!

| teomili explică (pentru Okami23):

Nu, nu am

| Okami23 a răspuns (pentru teomili):

Oricat ai avea, nu te-a pus nimeni sa crezi in bloody mary, astae un mit urban si chiar daca e mit, ai zis numele ei la 12 noptea in oglinda de trei ori? daca ai facut asta o sa iti scoata ochii

si vei muri...

| Okami23 a răspuns (pentru teomili):

N-ai zece, ai 12, eşti un ţânc de generală
care crede in prostii

| TonyTny8 a răspuns (pentru Okami23):

Da tu cat ai? Las-o sa creada in ce vrea ea! Nu te duce la baie, sau sa spargi toate oglinzile ok?

| DraudeS a răspuns:

Tu vorbesti serios?

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Citeste cartea print si cersetor. Ai sa vezi ca asta e doar o porecla data unei regine. Daca nu scrie nimic despre asta cartea nu-i buna.

| Florincrap a răspuns:

Doar mituri urbane, care sunt menite sa "stoarca" banii la producator.Fii linistita. Eventual, cheama un preot sa ti-o sfinteasca.

| pLeX a răspuns:

Dati doua palme zdravene, spune-ti ca esti barbat/barbata si intra...

| AlexCraescu a răspuns (pentru pLeX):

Da-ti* happy

| pLeX a răspuns (pentru AlexCraescu):

Stiu...dar m-a corectat desteptul de robotel TPU si m-am gandit ca la cate greseli sunt pe aici, nu are sens sa ma chinui sa corectez una.

| altrix a răspuns:

Nu te teme... asemenea chestii nu exista.
unde stau eu cu chirie a murit o femeie. a cazut si a murit in cada. acum sa nu mai intru in baie ca s-a intamplat asta?
calm, nimic din ce vezi horror la tv nu exista

| Spex188 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa discuti cu parintii sau sa realizezi canu exista.

| XD_Deny_1978 a răspuns:

Gandeste-te la un personaj de care iti place sau cineva de care iti place si nu te mai gandi la Bloody Mary si Mary Worth.

| snejana21 a răspuns:

Trezeste-te la rialitate!

| teomili explică (pentru snejana21):

Serios? rialitate. ai sase ani cumva?

| snejana21 a răspuns (pentru teomili):

Woow e ceva de mirare? cum oare sa stai tu singur in casa ta si sa te temi sa intri in baie? iti trebuie de luat lectii pentru realitate! crezi in legende in povesti? doamne fereste! aoleu am trecut demult de virsta aia! e ceva problema? te deranjeaza?

| TheVampireDiaries1Caroline a răspuns:

Sa stii ca nu e adevarata dar. poti sa iti aduci aminte de evenimente amuzante din viata ta sau eventual sa te uiti la o comedie.sincer ti-as recomanda sa nu te mai uiti la asemenea prostii, chiar daca nu sunt adevarate, pentru ca te poti speria degeaba.

| reyrei a răspuns:

Ce numai in baie vine? Vine peste tot doar e legenda, vine dupa tine.rolling on the floor

| snik3 a răspuns:

Nu te duce la baie s NU PATESTI CA ASta http://www.youtube.com/watch?v=NAwOS7jAJP0 mai bine faci pe tine :)):))):))):)))):)))):))) se vede ca are 10 ani.

| 123456789cami123456789 a răspuns:

Nu te teme acopera si tu oglinda

| Raisa40 a răspuns:

Intra! Este mai bine! Bloody Mary este doar o legenda! Nu trebuie sa iti fie frica! Nu exista Bloody Mary! Eu, la 00 :00 noaptea, am asezat 3 lumanari pe jos, si am zis de 3 ori,, Bloody Mary" in oglinda. Nu s-a intamplat nimic! E o prostie!