| Alexandinho10 a întrebat:

Sunt slab. Am mâinile și piciorele foarte subțiri. Am 40 kg la 14 ani. N am nicio forță și m-am saturat...m-am saturat sa nu pot face nimic când cineva se ia de mine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreii00 a răspuns:

Poți începe prin a lua niște medicamente (speciale), dacă știi ce zic... și după, dacă partea financiară nu te lasă să mergi la sală, poți să faci flotări, abdomene, ridicări la bară, ridicări pe vârfuri, genoflexiuni etcc. și mâncă frate mai mult. vreau să zic că nu-i ok la 14 ani să ai 40 de kg, dacă nu ai 1.50 înălțime, nu-i bună greutatea ta! AM 16 ani, 1.75 și 70 de kg..mereu trebuie să fi cu 10 kg mai jos decât înălțimea..cum la mine ar trebui să slăbesc 4-5 kg!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cine te impiedica sa faci sport si sa mananci mai mult?
Pentru a avea forta, trebuie sa faci multe exercitii fizice si sa mananci bine sa te poti intari (la muschi si la oase).
Nu este o transformare rapida, dureaza multe luni sau chiar ani.

| Începătorul988 a răspuns:

La 14ani ce ai vrea? Sa fi ca Bute? Daca comenteaza unu sa-i bagi mortu-n casa?

| teo530 a răspuns:

Pentru varsta ta greutatea este buna. Poti incepe sa faci sala, exercitii, flotari. Daca vrei mananca mai mult ca poate se mai pune ceva pe maini, picioare si pe unde mai vrei tu. Noroc!

| Doja a răspuns:

Sport si mancare. Mancare nu inseamna cola, chipsuri sau biscuiti. Fa sport, du-te la un curs de box.