| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un idiot. am 14 ani și toți anii ăștia puteam face gimnastica medicala că sa mi îndrept coloana dar nu am făcut asta. da stiu. inca pot sa mi reglez coloana (am scolioza) dar faza e că în ultimii doi ani am crescut de la 1.67 la 1.86 și am crescut numai în picioare Gat și cap. Trunchiul mi-a rămas la fel!
Cică hormonul de creștere încetinește și nu vreau sa rămân așa! Oare e prea târziu?! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Despre coloana, nu este prea tarziu. Te poti apuca oricand de gimnastica, inot sau sa mergi la medic. Despre crestere, doar ti se pare. Organismul se dezvolta asa cu crede. Apuca-te de sala sa te dezvolti.