| daniela5578 a întrebat:

Sunt virgina.Astazi am fost pentru prima data la ginecolog, din cauza unei infectii. Simteam mancarime si un miros neplacut. Am fost cu mama mea, m-a asezat pe masa aceea si mi-a luat cu un betisor secretie. Apoi mi-a palpat abdomenul, folosind un deget ( nu in vagin), iar mai apoi mi-a spus ca peste o saptamana doua sa merg din nou, dupa ce vor sosii analizele de la laborator. Mi-a recomandat sa ma spal cu musetel si a spus sa caut ovule Gynozol, sa le introduc seara inainte de culcare. Sa le "alungesc" putin si sa nu imi fie frica sa le introduc. I-a spus si mami ca sunt virgina si a spus ca nu e vreo problema. M-am documentat si am inteles ca nu se dau la virgine, nu stiu ce sa fac sincer. Din cate imi aduc aminte a pomenit ceva pe cale bucala cand i-a atras mami atentia ca sunt virgina. Cred ca a spus ca degeaba le iau, ceva in genul acesta. Eu cred ca am infectia de 1 an -2. La inceput credeam ca e normal, si mai apoi mi-am dat seama, ca de fapt, nu e. Va rog sa ma sfatuiti, ginecoloaga ( era o ea, si aprea de cel putin 50 de ani ), a spus ca le pot lua... acum astept rezultate. Chiar mi-e teama sa nu fac vreo prostie, iar mai apoi sa regret.

Va rog mult, ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca ti le-a prescris, ia-le. Gynozol este un antimicotic de spectru larg. Un ginecolog cu experienta poate sa spuna dupa aspectul si mirosul secretiei ce problema ai. A facut ce trebuia, ti-a luat un esantion pentru analize, dar ti-a dat ceva ca sa iti reduca disconfortul intre timp. Daca sunt pentru introdus jos, nu le lua pe cale orala, nu sunt gandite sa ajunga in sistemul digestive si atunci chiar ca ai face o prostie.
Ceea ce ti-a prescris nu poate sa iti faca rau. Ai grija cand le introduci sa nu te dezvirginezi.

1 răspuns:
| LinxCont a răspuns:

Cred ca tratamentul local e cel mai eficient, iar virginitatea nu are cum sa se piarda de la ovule gynozol care probabil sunt destul de mici.