| anonim_4396 a întrebat:

Super vitamina C 600mg de la Walmark se suge sau se inghite? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Vitamina c se suge deoarece se absoarbe la nivelul cavitatii bucale.

| drpopa a răspuns:

Vitaminele se inghit, absortia lor se face la nivel intestinal nu la nivelul mucoasei bucale, in plus daca le sugi exista riscul dezvoltarii pe mucoasa bucala a unor leziuni superficiale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vitamina c se suge pentru ca se absoarbe la nivelul cavitatii bucale.

| KlauSsliM a răspuns:

Normal ar trebui sa scrie in prospect, dar logic, vitaminele se sug, dar vezi daca e dulce si palcuta la gust, dar da... daca e C e de portocale.trebuie sa fie de aia de subt.