| Laurrius a întrebat:

Supradyn sau Vitamax? Sau recomandați-mi voi niște vitamine puternice rau de tot...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Usturoi. Patrunjel. Ghimbir.

| RobertMoon a răspuns:

Jamieson multi 100 sunt cele mai puternice și aici mă refer la cele pe care le găsești în farmacii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RobertMoon):

Sigur ca da, si costa cit nu fac. Te platesc sa le faci reclama sau ceva? Zdrovit sunt de vreo 5 ori mai ieftine si cam 75% ca si concentratie... https://comenzi.farmaciatei.ro/......it-p312360

| RobertMoon a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Astea pe care le-ai aratat tu sunt vitamine de pensionari facute slab calitativ. Eu i-am recomandat ceva bun pentru ca stiu cam tot ce e pe la noi pe piata.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RobertMoon):

Detaliaza. Nu de alta, dar stiu persoane care le iau si sunt foarte multumite.

| RobertMoon a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Daca sunt multumite foarte bine, orice detalii ti-as da ar fi degeaba. Tu ai pus din prima oara pretul ca factor decisiv gen de ce sa le ia pe alea cand astea pe care le-ai aratat sunt mai ieftine (probabil cele mai ieftine de pe piata), dar nu ai tinut cont ca fiecare ingredient este de un anumit tip, de exemplu un anumit tip de calciu sau magneziu este mai scump pentru ca se absoarbe mai repede, nu lasa depuneri pe rinichi bla-bla deci nu are rost sa intru in detalii pentru ca asta ar inseamna sa analizez fiecare ingredient in parte si chiar nu are rost, e pierdere de timp.

| Laurrius explică (pentru RobertMoon):

Multumesc frumos. sunt unele de 30 lei si unele de 80, tu de care spui?

| RobertMoon a răspuns (pentru Laurrius):

Cele la 80 probabil sunt varianta la 90 capsule, iar cele la 30 cu 30 capsule. Eu mă refer la cele cu cutie portocalie la 30 capsule. Astea sunt: https://images.app.goo.gl/2psoi4uxSv3ae1hd9

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RobertMoon):

Am luat in calcul procentul din dzr si pretul, desigur. In alta ordine de idei... ce ar fi asa de rau daca s-ar axa pe o dieta sanatoasa inainte sa ingroase buzunarele vreunei corporatii de-astea de pe-afara?

| NunuNini a răspuns:

Sunt pline tarabele de vitamine si tu vrei pilule?
Urzici, spanac, ceapa verde, ridichi, marole (stiute ca "salata"), etc de primavara. Mai puternice decat astea, nu gasesti nicaieri.