| inger02 a întrebat:

Sutienul cu push up face rau sanilor? e bine daca porti sutien cu push up mereu? eu port dar multi zic ca deformeaza sanul voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Sutienul nu dauneaza sanilor, dimpotriva, a fost inventat tocmai pentru a-i sustine si a le pastra supletea.
Daca sutienul push-up este suficient de comod, nu ar trebui sa deformeze nimic, insa nu stiu daca s-au facut studii serioase pe aceasta tema. In general ar fi indicat sa porti un sutien normal.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu e bine sa porti sutien tot timpul. Indicat ar fi numa cand pleci undeva, deoarece cum ai zis si tu, dorformeaza sanul. Pe la 30 de ani [poate chiar mai devreme] o sa-i ai lasati.
Sanatate!

| Diabl0 a răspuns:

Se poate, cred ca ar fi bine sa ii dai si o pauza...