| piduk a întrebat:

Am inteles ca nu e bine sa porti sutien.eu nu am purtat mai deloc, decat rar si atunci pentru ca am avut nevoie sau mi-a placut cum imi sta cu push uphappy
dar explicatia cum ca sutienul slabeste muschii sanilor este reala?
pe de alta parte am inteles si ca daca nu purtam deloc muschii nu mai au aceeasi rezistenta sa sustina sanul si acesta se lasa.deci pana la urma cum e bine. voi fi afectata daca port sutien din cand in cand?

7 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

A mai fost recent intrebarea asta happy
Raspunsul e ca sutienul nu iti poate influenta starea sanilor. Nu mai crede toate povestile prietenilor.
Doar daca nu porti numarul corect, adica in cazul in care sutienul te stange, e prea mic etc.
Nu mai crede toate povestile prietenilor.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este adevarat, sutienul nu influenteaza fermitatea sanilor. Lipsa de sport si sedentarismul fac sanii sa se lase. Sutienul nu are nici o legatura.

| viatadecacatt a răspuns:

Tot felul de de tampeniilaughing
Eu port sutien de 2 anistraight facenu prea imi place fara...

| Magic a răspuns:

Sunt mii si mii de mituri in legatura cu acest fapt. Oricare din variante ai alege muschii sanilor tot vor slabi si nu vor mai avea in timp puterea de a mai pastra sanii ridicati, asa ca te sfatuiesc sa porti sutien din cand in cand, sau cum vrei tu:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eam 12 ani si eu am purtat de la varstra de 11 ani sutien si nu mi sa intmplat nimic

| danutza91 a răspuns:

Depinde si de organism si de varsta pe care o ai dar este indicat sa porti sutien pentru protectia sanilor ii poti lovi accidental sau cine stie ce

| darry98 a răspuns:

Eu cred ca este adevarat, deoarece, daca porti sutien muschii sanului nu mai face miscare si se lasa.de ex.o prtna avea sani ridicati si a inceput sa poarte sutien si dupa vreo 4 luni i s-au lasasad.eu una nu port.big grin...acum faci cum crezi:*