| Ralu_Raluka_1995 a întrebat:

Tata e plecat in Franta si eu stau la niste prieteni de familie si am niste probleme cu rinichii si la urgente in alta localitate mi-au spus ca trebuie sa merg la un nefrolog..se poate sa ma interneze acesti prieteni de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-o pe mama de mana si mergeti la spital, daca tatal este in Franta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E oarecum mai complicat, căci un adult trebuie să semneze când te internezi, iar acela trebuie să o facă autorizat legal, iar dta din punct de vedere legal ai fost abandonată de tatăl tău.
Astfel la nefrolog nu ai nevoie de internare, apoi vei vedea.

| oz_1736 a răspuns:

Daca acesti prieteni sunt maturi, poti. Dar incearca cu cineva din familie: unchi, matusa

| Ralu_Raluka_1995 explică:

M am internat si nu a fost nevoie de parinti au semnat niste prieteni de familie la care stau
Acum ma gandesc ca depinde si de politica fiecarui spital