| doareu_5100 a întrebat:

Tata fiind operat de hernie de disc a intrat in apa la mare si l a luat dureri ca inainte de oeratii.
ce tratement se poate face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu cred ca asta a fost cauza, a fost doar o coincidenta.Tratamentul il prescrie medicul neurochirurg care l-a operat si ii cunoaste situatia. Sanatate!

| Zenithf a răspuns:

Eu iti spun un tratament dintr-un cuvant: Herculane.
De fapt, nu stiu sigur daca este bun si pentru el, dar ati putea sa va interesati. Eu iti spun numai ce a facut tatal meu. Si el avea dureri de spate, desi nu din aceeasi cauza, a mers multi ani la rand la Felix si in alte parti si nu l-a ajutat prea mult. Odata, cand mama mea si cu bunica (si cu mine si fratele meu, eram mititei atunci) eram la Herculane, a venit si el ca a avut cateva zile libere. Si apoi a mers an de an tot acolo. Mai sus de statiunea Herculane este un loc numit 7 izvoare calde, acolo sunt multe izvoare termale si astea l-au vindecat si pe tata de dureri.
Vedeti si voi ce bai se potrivesc pentru tatal tau.
Domnul fie cu voi!

| OanaG a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa se duca la un doctor.De preferabil cel care l-a operat, cel care ii stie problema.Sanatate

| iuandfto a răspuns:

Eu cred ca mai bine te-ai duce la doctor pentru ca el iti poate spune mai bine sau daca vrea sa scape repede de durere sa treaca pe la o farmacie si sa intrebe de vreun medicament care sa-i mai amelioreze durerea.

| kyda bwai nene a răspuns:

Si tata a fost operat de hernie de disc si el a intrat in apa la mare si nu a patit nimic

| Anonim_9242 a răspuns:

Trebuie sa consulte un medic neurolog.Sa nu intre in panica, asa se intampla, a stat la soare era incalzit si apoi a intrat in apa rece.Se va reface cu siguranta si nu ar strica si o statiune de recuperere neurologica.