| anonim_4396 a întrebat:

TBC, raceala sau tutun?

Am o tuse seaca de vreo 3-4 ori pe zi.
E ca si cand ramane putin scuipat pe gat si trebuie sa-l dai afara.

Din alea 3-4 ori doar odata ma inteapa in plamani putin, adica ma dor plamanii secunda aia cand tusesc.

Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nonameagain a răspuns:

Am vrut sa spun raceala si tutun. Dar daca te inteapa plaminii, miine, URGENT la medic. Fara, "nu se poate".

| YO11DENIS a răspuns:

Pai si eu am patit asa de 2 ori si m-am dus la medic iar dupa o saptamana-doua mi-a trecut (funda?)

| YO11DENIS a răspuns:

Si eu am patit dar mi-a trecut daca am fost la medic