| Ilie2000 a întrebat:

Te îngrași de la clipsuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De la clipsuri niciodata, ca nu sunt comestibile. De la chipsuri, da.

| Violleta2022 a răspuns:

Clispurile sunt clestii din plastic sau lemn, cu care prinzi rufele pe franghie, la uscat!
ma indoiesc ca ai vrea sa le mananci pe astea...

| sierra1 a răspuns:

Dacă-s metalice, cred că nu

https://www.emag.ro/......D9KZSRBBM/

| Fatamuntilor a răspuns:

Chipsuri...
cam da! Dar cantitatea face diferenta! Uita-te pe punga la numarul de calorii! Ma gandesc ca nu mananci doar chipsuri si nu zilnic.O punguta mica, de pofta la 2 saptamnani
Iti zic eu cum fac chipsuri.Un cartof mai marisor il curat, il spal. Apooi iau razatoarea pentru varza ( are doar o taietura, restul are gauri cu diferite marimi). Grosimea e perfecta.Cand uleiul e incins se pun intr-un singur strat, apoi se intorc, se repeta, pana se termina

| ioana748 a răspuns:

De la clipsuri nu dar de la cipsuri da, te ingrasi.
happy

| Lupică27 a răspuns:

Nu stiu frate ca eu mananc doar agrafe.

| randomuser009 a răspuns:

Nu, daca mananci cu moderatie, uitate cate calorii are o punga de chipsuri, si nu fa abuzuri.
Nu trebuie sa ti calculezi exact numarul de calorii, dar trebuie sa tii cont putin de ele, sa nu faci abuz.
Si urmeaza regula 80 20, 80 la suta mananca mancare sanatoasa, si 20 la suta rasfatate.