| AndreyG a întrebat:

Te rog TPU, pot face guta la 17 ani? am facut niste analize si am acidul uric ridicat cu 1 peste limita normala cred. stiu ca guta se face la 30 40-45 ani dar mi-e frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Redu consumul de carne si mai repeta analiza

| deeadeea111 a răspuns:

Din cate stiu eu nu

| MeowPattie a răspuns:

Buna. Nu stiu cine ti-a spus asta insa este complet gresit. Guta poti face la orice varsta. Cel mai bine ar fi sa te consulte doctorul de familie, si sa iti dea tratament.