| Sportacus123 a întrebat:

Terapia prin hipnoză mă poate face să nu mai mă gândesc la fete, la sex deloc? Nu am ce oferi unei fete și mă amăgesc singur cu gândul la o parteneră.
Unde pot merge să mă scape de aceste gânduri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Sa scapi de aceste ganduri nu este natural. E impotriva firii. Terapia prin hipnoza se foloseste pentru a ajuta oamenii sa faca fata diferitelor probleme, anxietate, stres, fobii, si nu pentru a schimba aspecte normale ale funcționarii psihologice sau sexuale.

| MrAM a răspuns (pentru Miruna333):

Te agiți inutil, omul e rebut. A mai scris 200 de intrebari pe acelaşi subiect. El spera sa vina Verginica la el si sa se iubeasca cum a mai vazut el prin filme de dragoste dublate in magheara. Pun pariu ca nu are curaj sa zica un buna la o fata, ce sa mai zic de abordari.

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In Romania nu e legala terapia de care ai tu nevoie.
Un city break in Amsterdam te-ar calma.

| doctorandus a răspuns:

De ce ai vrea sa fii hipnotizat? In psihiatrie hipnoza e tehnica unora cu statut de paria. Asta e hipnoza in stiintele medicale: tehnica unor paria. Hipnoza se practica mai degraba la circ decat la spital. Singurul efect terapeutic al hipnozei este ca devii mai usor la portofel.

Psihiatrii si psihologii pot invata hipnoza intr-un curs optional, dar marea lor majoritate nu o practica, deoarece nu are efect terapeutic. Bine, exista si psihiatri si psihologi sectanti sau cu idei deviante, aia, da, practica hipnoza. Dar fara a avea baza stiintifica.

| gabicoo a răspuns:

Care hipnoză! Bromură scrie pe tine.

Răspuns utilizator avertizat
| ALM2000RO a răspuns:

Nu știu, n-am apelat niciodată la așa ceva până acum și nici n-aș apela pentru nicio problemă, fiindcă nu cred în așa ceva.
Dar te poți interesa de astfel de persoane care se ocupă cu asta și întreabă-le dacă merge pentru ce-ți dorești.

| vodami92 a răspuns:

laughing hipnoza! cred ca glumesti! du-te la biserica! caiestete!

| MrAM a răspuns:

Man termin-o cu frustrarile astea. Du-te cu 500 lei si fa-ti treaba si nu ne mai dispera. Chiar esti foarte repetitiv in intrebari fara sens.

| AdeLeu a răspuns:

Daca nu ai ce sa ii oferi, munceste pentru asta.
Mai usor e sa te plangi, nu?

| RaluAle00 a răspuns:

Du-te la biserică. Roagate și crede in Dumnezeu