| anonim_4396 a întrebat:

Hei salut m-am gandit sa va scriu sa imi dati un sfat daca puteti sper sa nu ma criticati am 22 de ani si sunt foarte foarte timid mai ales cu fetele probleme asta a inceput de cand nu m-am mai dus la scoala am avut problema acasa si nu am mai putut merge la scoala deloc am facut 5 clase
problema mea este Timiditatea vreau sa scap de problema asta uneori cand merg pe afara sau iau rtb si ma aşază pe un scaun din rtb ma ia cu ganduri ma gandesc gen daca a-si fi singur pe lume daca a-si fi invizibil daca a-si avea puteri gen din asta de copii uneori parca am Senzație ca se uit la mine nou stop si problema cu fete gandesc prea mult imi pun intrebari gen daca nu ma place daca sunt urat de ce sa uita la mine si am prins frica sa ma bag in seama cu fete sau baieti. despre ce gandeste ele cand se uita la mine sau cand vorbim mai pe scut mi-e frica despre ce ganduri au ele despre mine este vreo sansa sa scap de timiditate daca ma duc la psihiatrie este vreo sansa sa scap de timidate? daca este vreo sansa sa scap care ar fi primul pas care as putea face?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Timiditatea se formeaza cu timpul, din cauza ca te-ai izolat in fata pc-ului asa am fost si eu. O sa-ti ia ceva timp sa iti revii si sa constientizezi ca in viata reala e greu, fata de acel joc care creeaza dependenta

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa-ti iei o carte pe aceasta tema sau sa mergi la psiholog
Cauta aici :
http://www.libris.ro/carti/dezvoltare-personala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti putin cam disperat cu timiditatea, caci ai folosit cuvantul de o gramada de ori.Prima oara calmeaza-te si imagineazati ca totul va fi bine, iar dupa ce iti revii mergi la un psiholog.

| yulian7u8 a răspuns:

Consulteaza un siholog.

| yulian7u8 a răspuns:

Salut parerea mea este sa mergi la un psiholog.