| anonim_4396 a întrebat:

Termometrul meu arata 36.6 sub mana stanga si 36.8 sub mana dreapta. Mi-am luat temperatura pentru ca ma doare tot corpul si in gat dimineata, imi curge nasul cateodata si am frisoane gen ma loveste asa un frig. Dar mi-am luat pentru ca azi m-am trezit oribil gen muream de cald si de durere de spate si durere de maini. Nu stiu e 36.8 inceput de febra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Temperatura este normala pana la 37 de grade. Dar atentie cu ce termometru o iei. La cel clasic mie imi arat 36, 7, iar la cel electronic 36, 3.
Cat despre dureri, cati ani ai?

| Ineys a răspuns:

Cred ca e un inceput de ipohondrie. Ti-e cald ca e vara, te doare spatele ca cine stie ce-ai facut sau cum ai dormit, aia e temperatura normala. Calmeaza-te.

Răspuns utilizator avertizat
| Hollyg a răspuns:

Nu, nu este.
Febra usoara (intre 38, 3 si 38, 8 grad Celsius);
Febra moderata (intre 38, 9 si 39, 4 grade Celsius);
Febra mare (peste 39, 4 grade Celsius)