| KKarl a întrebat:

Ticurile pe care le am, e am de cativa ani... am mai discutat si cu altii de pe alte forumuri, dar nu m-au ajutat.
La scoala sunt imbrancit, desi tata e profesor in aceeasi scoala (pentru ei nu e important ca ii vede), am ticuri verbale (sunete ca de caine) si fizice (gat, clipit, gat intors...)
Nu stiu cum sa rezolv aceasta problema. Cum scap de ticuri? Le am oriunde, oricand...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt socata sa vad ca pana la varsta asta, cu un tata profesor nu ai fost dus la medici, pentru o diagnosticare corecta si nu ai nici un tratament, multa indolenta ori nepasare din partea parintilor tai!

Boala de care suferi tu ar putea fi "sindromul tourette".
Spune-le parintilor sa te duca la specialisti, ca sa poti primii tratament si sa te ajute sa-ti corectezi problema.

Răspuns utilizator avertizat