| KKarl a întrebat:

Cum sa scap de ticuri? Am probleme la scoala din cauza lor. Clipiri apasate, sunete ciudate, gat intors, degete stranse si desfacute, semne cu mainile,...
Cum sa scap de ele? Voi aveti ticuri?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lumea are ticuri. Atata timp cat nu te vede nimeni poti sa le faci. Sa scapi de ele e cam greu, pentru ca au devenit o obisnuinta. Incearca sa stai mai mult cu amicii, parintii sa vorbiti, sa faceti fel de fel de activitati, astfel incat atentia ta sa se concentreze in alta parte sau poate esti stresat, incordat, incearca sa te relaxezi mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Cris988 a răspuns:

Posibil sa ai sindromul Tourette. Ai fost la psiholog/ psihiatru pentru un diagnostic și o soluție?

Răspuns utilizator avertizat