| gigel14 a întrebat:

Știe cineva cum se manifestă inhibiția latenta scăzută? Am auzit că indivizii care suferă de asta au probleme de concentrare și sunt mai sensibili față de ce se întâmplă în jurul lor și pun binele altora înainte ceea ce se întâmplă și la mine, doar că pe lângă asta eu nu am acea creativitate ieșită din comun sau să văd un obiect cum e alcătuit doar uitându-mă la el. Stie cineva ce este și dacă pot face un test de inhibiție latenta undeva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți cauta materiale pe internet pe acest subiect. Atât știu ca sunt persoane foarte sensibile care caută binele celuilalt.
Nu știu dacă ție îți merita sa dai banii pe un astfel de test, dar ți-aș recomanda să cauți materiale fie online fie la bibliotecă, si sa te "radiografiezi" singur.
Mie mi se pare super tare sa fii autodidact.

| gigel14 explică:

Ai dreptate și as vrea fac un astfel de test doar că nu știu unde să l găsesc. daca mi ai putea da un link te rog ar fi bine