| alexandra257999xuny a întrebat:

Știe cineva niște linii telefonice la care poți să suni pentru consiliere psihologica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Majoră sau minoră?
Linie telefonică gratuită 0800 500 333
Telefonul copilului 119.

| alexandra257999xuny explică (pentru sadrian46):

Majoră. Mulțumesc pentru răspuns.

| Caro34 a răspuns:

Ce probleme ai? Poate te putem si noi ajuta!winking

| alexandra257999xuny explică (pentru Caro34):

Mi e cumva să scriu pentru că simt că nu s probleme adevărate și că o să fiu judecată. De curând am început să lucrez la Profi și e oribil. Mă stresez încontinuu, nu mai pot să dorm, să mănânc, nu mă simt deloc bine cu mine, psihic mă simt foarte nasol. Acum că am scris asta pare că e doar atât și poate că e doar atât, doar că mă simt copleșită de tot, de singurătate, de lucru, nu mai am putere. Da, îs conștientă că există oameni care o duc de 1000 de ori mai rău, poate de asta nu voiam să scriu în detaliu, ca să nu mă simt nerecunoscătoare dar poate chiar așa sunt.

| Caro34 a răspuns (pentru alexandra257999xuny):

Ai răbdare cu tine! Ești la început și totul e nou; după vreo 2 - 3 săptămâni va fi altfel! Dacă nu te acomodezi, încerci altceva! Încearcă să-ți faci prieteni acolo; poate te ajuta asta și la lucru. Ce-ți bați capul daca cineva te judeca? Nimeni nu-ți da mancare; ți-o câștigi singura! Fii tare; asta e o perioada mai grea, dar va trece! Toți am avut și avem încă astfel de zile! Luptăm și nu ne dam bătuți; va trece totul și ne felicităm că am supraviețuit! Multă sănătate și putere!

| alexandra257999xuny explică (pentru Caro34):

Mulțumesc enorm pentru cuvintele drăguțe. O să încerc să fiu tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce probleme ai? happy

| marevna13 a răspuns:

Exista un cabinet psihologic la care trimiti intrebarea si primesti raspuns. https://www.facebook.com/psihologabuz