| anonim_4396 a întrebat:

Tigarile slims sunt mai putin daunatoare pentru plamanii mei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Orice tutun este ingrozitor de periculos, te imbatraneste te imbolnaveste mirosi urat, de ce sa-ti faci rau pe banii tai chiar daca fumezi "ALTORA".

| mioara a răspuns:

ORICE TIGARE ESTE DAUNATOARE PT SANATATE

| DenissaDeea a răspuns:

Se spune ca ar fi mai putin daunatoare daca sunt mai slabe( cum ar fi laiht)dar tutunul e tot tutun, se foloseste pentru fum, care odata ajuns in plamani este daunator, chiar si intr-o proportie mai mica, cu timpul dauneaza asupra sanatatii, este daunator chiar si tutunul de mestecat.

| ioanaa a răspuns:

Toate sunt la fel, toate sunt daunatoare.

| macarale a răspuns:

Nu, sunt la fel de daunatoare. nici daca au un continut mai mic de gudron etc, nici daca sunt mentolate sau cu alte arome nu inseamna ca nu sunt daunatoare. cel mai sanatos e sa nu fumezi deloc happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde, am o prietena care fumeaza cate 2, deci teoretic fumeaza mai mult decat daca ar fuma una mare, dar conteaza si cantitatile de nicotina etc din tigari, te poti uita pe laterala pachetului si acolo vei gasi cantitatile. De obicei cele mai slabe sunt cele light.
Dar nu mai bine te lasi tu de fumat? happy
Eu una nu fumez, am 22 de ani si am fumat cand eram mai mica, mai mult pufaiam dar nu m-am reapucat si sunt fericita, sanatoasa si cu bani mai multi in buzunar happy
Sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tigarile sunt daunatoare pentru plamanii oricarui fumator

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista tigari mai daunatoare sau mai putin daunatoaree! Poti sa citesti pe pachet si sa te prinzi dar oricum si alea sunt minciuni. o tigare slim poate avea aceeasi cant de substante ca una normaalaa! si alea light, alte minciuni. alte porcarii adaugate pentru aroma "light". si eu fumez, rar, dar fumez tot slimsuri pentru ca imi plac mai mult, dar nu pot pretinde ca sunt mia putin daunatoare pentru plamanii meeeeiiichatterbox

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu tregi in piept faci cancer la gathappy daca tragi in piept faci cancer pulmonarhappy

| tris a răspuns:

Nu cred, dar depinde si daca tragi in piept sau nu