| Elena1234456 a întrebat:

Tin dieta.Are ceva daca beau Coca Cola 0? (cu 0 zahar si are putine calorii ca am citit eticheta).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| shtephan a răspuns:

Iti va crea foarte mari probleme, doarece cand tii dieta, calciul din oase nu mai are aceeasi pondere, va scadea drastic. Avand in vedere cofeina care este baza productiei de Coca Cola si daca ai idee ca ea macina calciul din oase, vei trece rapid pe apa plata cu lamaie. smug

4 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Calorii are puţine, dar are carbohidraţi şi acid, e total nerecomandată la diete.
Dar n-are nimic :-J, nu se prăbuşeşte lumea din atât.

| pwp a răspuns:

Daca nu exagerezi, nu cred ca iti va creea probleme.

| Deyutza a răspuns:

laughing la dieta în primul rând nu se bea suc... faza cu 0 zahar e doar un mit, e tot acelaşi suc doar cu altă etichetă! Dacă vrei sa bei neapărat un suc cumpără unul natural pe care scrie 100% fructe fără zahăr adăugat, sau cel mai sigur cumpară câteva fructe care îţi plac şi trecele prin storcător, şi silueta ta nu va avea de suferit!

| Cosmin a răspuns:

Renunta cat mai repede la Coca Cola, indiferent daca este 0, 1 sau mai stiu eu ce prostii. Bea numai apa plata si sucuri 100% naturale, de preferat este sa cumperi fructe si sa le storci tu. Nu manca gras si nici dupa ora 18.