| MariaRalucaD a întrebat:

Tocanita de legume ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU îngraşă decât dacă consumi des/exagerat.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu contina ulei prea mult.Nu,nu cred ca ingrasa atat cat legumele nu sunt prajite ci dooar fierte.Nu prajesti nimic, toate legumele se adauga si le firbi. Bulionul nu isi mai are rostul daca ai pus rosii. Doar condimentezi si adaugi sare dupa gust.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimic nu ingrasa, nici macar prajelile!

Conteaza DOAR cate calorii ai la sfarsitul zilei, ATAT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Daca mananci mediu, sunt putine sansele.
O zi buna.

| SiLaS a răspuns:

Normal ca nu ingrasa, esti atent la cate calorii are?