| Negyox a întrebat:

Tocmai am fost la doctorul oftalmolog si mi-a zis ca am astigmatism. Mi-a dat sa port ochelari cu dioptria -0.50 la ambii ochi timp de un an. Tin sa mentionez ca am 17 ani. Este vreo sansa sa se corecteze sau va trebui sa ii port pentru toata viata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Negyox explică:

Doctorul mi-a zis ca nu se stie sigur...dar eram curioasa ce li s-a intamplat celeorlalti cu o problema similara

| DemonAlex a răspuns:

Cred ca o sa trebuiasca sa ii porti pentru toata viata...Dar desigur, eu nu sunt specialist, cel mai bine este sa te duci la un specialist si sa il intrebi.