| Chanel1 a întrebat:

TPU, am niste intrebari. Ob-urile super plus sunt bune? Am sanse sa ma patez? Chiar daca l schimb cand trebuie?
Si cupa menstruala. Ce parere aveti despre ea? Isi merita banii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

OB-urile nu prea sunt ok pentru ca pot duce la infectii. E ok sa porti doar in cazuri mai de urgenta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca nu folosesti un absorbant de protectie suplimentara ai toate sansele sa te patezi de la ob.

| andrakaterin123 a răspuns:

Ob-urile super plus sunt foarte bune dar depinde si de abundenta ciclului tău. in majoritatea cazurilor sunt safe. Eu nu as opta pentru cupa menstruala (e doar parerea mea ) Sanatate!