| 1fanTPU1 a întrebat:

TPU am o intrebare...

Cum ma pot ingrasa vreo 5 kg mai repede sunt foarte slabut la 10 ani am 33 de kg!
Cel mai bun raspuns primeste

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Tu esti in crestere si asta inseamna ca nu ai voie sa ti nici un fel de regim alimentar ...trebuie sa astepti sa isi faca natura felul...

| William a răspuns:

Data viitoare cand te urci pe cantar iei televizoru in brate.

| wforweirdo a răspuns:

Nu vârsta contează, ci înălţimea. Şi ce, am 15 ani şi 42 de kg.

| Kid_4219 a răspuns:

Nu conteaza cati ani ai...ce inaltime ai? Daca esti un copil inalt (1.45, 1.55) chiar trebuie sa te ingrasi...(dar daca ai.1.30 - 1.35 esti foarte ok)

Răspuns utilizator avertizat
| darius1001 a răspuns:

Stai linistit ca la varsta ta este bine

| alexandra440789897 a răspuns:

La 10 ani este bine sa ai vreo 34 max 45, poti sa-ti intrebi parintii, ei sigur se vor interesa si te vor ajuta.

| PaulaExxE a răspuns:

Buna...Am citit undeva ca greutatea normala pentru un copil de varsta ta este de 30-35 kg.Deci nu-ti face griji in privinta asta.La 33kg este ffoarte bine. Orikum cu timpul organismnul se dezvoltabig grin. Funda?