| vLd a întrebat:

TPU, am o mare problema va rog sa m ajutati.: Azi dimineata m-am trezit cu o durere foarte groaznica de burta in partea de jos si dupa accea am inceput sa am diaree iar durearea din burta parca se risipea in tot corpul, dar era o durere groaznica in partea de jos ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bea mult ceai amar si mananca de regim.Este bine sa iei furazolidon sau imodium.

| hehehe a răspuns:

Eu una ma bazez pe faptul ca este vorba de digestie, mai ales daca scaunul nu este normal. iti recomand imodium, ajuta aparatul digestiv, ceai de menta si ai grija ce mananci.

succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai si greturi si varsaturi, gandeste-te bine ce ai mancat sa nu fie ceva din cauze alimentare, daca e asa si diareea persista ar fi bine sa nu iei antidiareice, deoarece corpul are nevoie sa elimine eventualii germeni patogeni din tractul digestiv. Bea lichide. ceiuri putin indulcite, apa, supe de zarzavat. Daca diareea persista mai mult de 2 zile, mergi obligatoriu la medic. O alta posibilitate este, daca nu ai fost operat/a de apendicita sa fie niste simptome ale unei apendicite, asa ca mergi la medic, in caz contrar starea ti se va agrava. Dar poate e o simpla toxiinfectie alimentara si va trece de la sine, cu regim si repaos, deci ai grija ce mananci si odihneste-te.