| AvakinAndrei a întrebat:

TPU, am pus un jurământ și l-am cam încălcat..se va adeveri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sa se adevereasca? Un juramant incalcat te va afecta la constiintă. E bine sa respecti un juramant, promisiune etc.
Altadata vei fi neserios in fata celui in care faci un juramant sau o promisiune. E vorba de credibilitate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ca esti un mincinos

| RAY a răspuns:

Te ai însurat și ti ai înșelat nevasta cu o brunetă și o blondă, bucurate, ai scapat de ea ușor

| sierra1 a răspuns:

Concret: ce ai jurat?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce să se adeverească? Cum l-ai pus, în fața cui?

| doctorandus a răspuns:

Fiind la rubrica Sanatate, este o problema de sanatate mentala.

| gabicoo a răspuns:

Da! O să ți se usuce și o să-ți cadă! Trollule!

Răspuns utilizator avertizat
| cfrtobias a răspuns:

Dawinking

| Caro34 a răspuns:

Bună! Stai liniștit! Uneori e bine să le încălcăm!?

| blairelovesmusic a răspuns:

Da, se va adeveri. happy

| RaduRobertRO a răspuns:

Alte idei? Ce sa se adevereasca? Juramantul nu se adevereste, se respecta sau nu. Ai promis ceva? Ti-ai dorit ceva? Fii mai clar si lumea te va ajuta.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Ce ai jurat?
Da, te va mustra foarte tare constiinta.
Si se va adeveri ca esti un mincinos. E vorba despre credibilitate, cum a spus și darrio2007 mai sus

| Clyde a răspuns:

Vorbesti in dodii. Juramantele nu se adeveresc, trebuie respectate. Si ce juramant ai pus? De natura serioasa sau la betie? Da si tu niste context. Singurul lucru care reiese din ce ai scris acolo este ca nu esti om serios.