| Bocristi7 a întrebat:

Am făcut sperjur adică m-am jurat cu mana pe biblie zicând că nu voi mai face in viitor un păcat și am incalcat acel jurământ. Cum sa mi se ierte acest păcat? Va rog ajutati-ma.

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

Nu exista nici o entitate atotputernica care sa fie interesata de om, sa il ajute, sa il ierte, sa-l pedepseasca sau sa-l rasplateasca. Astea sunt povesti. Pentru o entitate atotputernica omul e nimic, e ca si cand nu ar exista. Nu se ocupa entitatile atotputernice cu nimicurile pe care le poate face un om.