| anonim_4396 a întrebat:

>TPU!big grin< ce parere aveti despre pudra de albit dintii? eu ii am galbeni si vreau sa mi albesc happy o gasesc la farmacie, si cat costa? cum se foloseste...cine foloseste asa ceva poate imi da niste sfaturi:X
FuNdOI!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Folosesc eu pudra de albit dinti, eu o iau de la farmacie, a mea e de la dr z( sau cel putin asta scrie pe cutie), e in diverse arome( menta, portocala si frute de padure), eu le-am incercat pe toate dar cea cu menta mi se pare ca e cea mai buna. Costa 9 lei, si chiar albeste dinti insa trebuie sa o folosesti cu regularitate daca vrei rezultate. Eu de obicei pun pasta de dinti pe periuta apoi pun periuta cu tot cu pasta in pudra iau putina si ma spal asa ca sa nu mai stau sa ma spal separat cu fiecare.

| anonim_4396 explică (pentru KellyGreen):

Si cum e aceasta pudra? precum o pudra? cum se simte pe dinti?laughing au, si e si foarte ieftina:X si albeste? vb serioahappy u cand o folosesti? poate afecta dinzti sau? hai! ca-ti dau fundita:*

| KellyGreen a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da e ca pudra normala, eu o folosesc si dimineata si seara, nu cred ca poate afecta dinti, adica mie una nu mi i-a afectat cu nimic.

| anonim_4396 explică (pentru KellyGreen):

Aha:X ...am fost azi si am cautat-o cred ca la 10 farmacii si nici una nu o arecrying( farmacia Drz unde se afla? :*

| KellyGreen a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista farmacia dr z, pudra mea de dinti e facuta de firma dr z.

13 răspunsuri:
| COOLboY a răspuns:

Sfaturile mele pentru albirea dintilor:

1. Spalate des pe dinti (minim de 2 ori pe zi)

2. Dupa ce mananci, curata-te cu periuta (fara pasta) sau cu ata dentara. (asa nu vei avea mancare pe/intre dinti si nu vei avea carii)

3. Poti folosi apa de gura Colgate White si nu mai stiu ce (eu am folosit-o si dupa o saptamana au fost cu o nuanta mai albi)

4*. Daca chiar vrei poti sa te dai putin si cu pudra.

FuNdOI? big grinbig grinbig grin

Sper ca te-am ajutat!

COOLboY

| anutza6117 a răspuns:

Pasta de dinti:d

| anonim_4396 explică (pentru anutza6117):

Pfff.u esti chiar...c raspuns e asta? crezi ca eu pe langa ceea ce-mi fac tratamenete la dinti pentru albire nu folosesc si pasta de dinti? logic ca folosesc! dar o pasta de dinti nu-mi poate albii dinti! am luat cele mai tari si cele mai scumpe paste de dinti pentru albire.si ce crezi ca m-au ajutat. frate daca nu sti sa raspunzi, ca ajutor pentru aceasta intrebare ce drecu mai raspunzi?! wave

| lostsoul4ever a răspuns:

Incearca cu Crest 3D White Whitestrips.
Benzile adezive CREST WHITESTRIPS se pun peste dinti. Pe masura ce peroxidul de hidrogen actioneaza, oxigenul patrunde in smalt si dentina si decoloreaza (oxideaza) substantele colorate depuse.CREST WHITESTRPS isi produce efectul in timp de 30 de minute. Benzile adezive sunt simplu de folosit, puteti sa le purtati oriunde, oricand.

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| deeutsik a răspuns:

Dentistul meu mi-a recomanadat sa ma spal cu sare fina pe dinti si rezultatele se vad :X
este foarte buna si chiar ti se albesc dintii si nu ii mai am nici foarte sensibiliwinking

| sweetashley a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| sweetashley a răspuns:

Ti-am rescris ceea ce au zis cei de la TPU...ATENTIE! big grin

| anonim_4396 explică (pentru sweetashley):

Am vazut.stiu si eu sa citesc! ...asa si crezi ca ma ajuti cu cv? daca nu ma poti ajuta cu un raspuns folositor intrebarii puse de mine, scuze ce te mai bagi?!wave