| RalucutzaFarmer a întrebat:

TPU de ieri de la scoala mi-a fost foarte rau nu am putut sa mananc decat un sendvici si in clasa era super cald ma rog asa imi spuneau colegi si eu stateam cu geaca pe mine si caciula.Doamna diriginta mi-a zis sa stau afara ca poate o sa imi fie mai bine si eu am acceptat.Si cand am ajuns acasa aveam febra imi era foarte rau. Ce ziceti? De ce imi era atat de rau si aveam febra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Poate ai racit sad

| Tavy100 a răspuns:

Ai racit rau, iar temperatura e de la stat afara, trebuia sa mergi acasa, tie iti era frig iar colegilor cald, un fel de frisoane, acum trebuie sa stai in caldura sa stranspiri si sa bei multe lichide.

| xXkenzorXx a răspuns:

Pai doamna ta diriginta a gresit ca te-a dat de la caldura, la rece si ai racit!
Bea un ceai cu lamaie si 4 mg zahar, iar pe urma mai i-a un paracetamol sau un algocalmin si o sa iti treaca instant in jumatat de zi!
Pe bune si eu am incercat si m-am facut bine in cateva ore!
Sper ca te-am ajutat si da-mi terog o fundita ca tare am nevoie!
Dar sa nu iei decat unul dintre ele ca o sa te inbolnaveasca!

| Iulian03 a răspuns:

Din cauza dirigintei ai racithee heeTe-a dat de la caldura la rece.

| BlueStar12 a răspuns:

Parca pare mai grav decat o raceala normala asa ca mai bine ta duci la doctor ca nu stiu cati doctori gasesti pe site-ul asta happy

| mihaituneup a răspuns:

Ai racit, acestea sunt simptomele racelitongue!

| Pupsik2 a răspuns:

Directorea nu tia sugerat o idee prea buna mai bine mergeai la un docotor sa te consule sau iti lui geanta si plecai acasa sa bei un ceai caldut.