| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Nu mai stiu ce sa cred... o sa va povestesc pe scurt si poate voi veti intelege. Acum 3 zile am fost de serviciu pe scoala si m-a trimis profa de romana cu un afis la teatru prin toata scoala(sa intreb cine ar vrea sa mearga). Am mers la o clasa si acolo erau mai multi baieti la usa, am intrat in clasa, am zis ce aveam de zis si mai multi baieti m-au intrebat daca merg si eu, ca vor sa mearga cu mine, in fine oh go on. Nu i-am retinut eu prea bine pe tipii respectivi(nici macar nu stiam de la ce clasa sunt). Ieri, stateam de vorba cu eleva de servici si a venit un baiat, m-a intrebat ce fac etc. La inceput n-am stiut cine e si apoi mi-a zis :,, N-ai mai venit la teatru"(de fapt nu fusese inca spectacolul). Pe moment nu i-am dat atentie, dar apoi uitandu-ma mai cu atentie la el am observat ca e destul de dragut. Azi mi-a venit ideea sa ma duc sa dau de el, eventual sa fac rost de id-ul lui. Nu am gasit clasa unde invatalaughing si am mers la mine la clasa. A doua pauza el era la usa clasei mele cu niste colegi de-ai lui, m-a vazut, m-a privit in ochi si apoi a plecat privirea repede. Eu m-am facut ca am uitat ceva in clasa si m-am intors. M-a privit din nou si mi-a zambit, dar nu a zis nimic. A treia pauza am decis sa merg din nou sa caut clasa lui. I-am gasit clasa pana la urma, el s-a uitat la mine, mi-a zambit, apoi a plecat mai departe fara sa-mi zica nimic(desi stia cine sunt). M-am dus mai apoi pe afara si cand sa intru in scoala, el era la usa. Eram foarte emotionata, m-am uitat in ochii lui si am vrut sa intru in scola si atunci mi-a spus buna si m-a intrebat ce fac(bineinteles zambea din nou). M-a intrebat daca am fost la teatru si i-am zis ca o sa merg(desi nu am biletlaughing). Atunci nu stiu de unde am gasit curajul necesar ca i-am spus sa-mi dea id-ul lui sa mergem amandoi la teatru(eu de obicei sunt fff timida, si astept sa faca baiatul primul pas). Mi-a zis ca mi-l da pauza viitoare, ca nu-l stie pe de rost. Am iesit afara din nou cu fetele(in aceeasi pauza) si m-am asezat pe o banca. Au venit doi dintre colegii lui si mi-au spus,, lu baiatu ala ii place rau de tot de tine. da-mi nr tau pentru el ca vrea numarul tau". Le-am dat numarul(el statea si ii privea din usa fara sa zica nimic). Au plecat toti si apoi au iesit la geam(era si el cu ei) si strigau dupa geam ca a zis el ca ma place mult. Urmatoarea pauza am fost la el la clasa(din noulaughing) si el alerga pe hol. I-am zis ca am venit sa-mi dea id-ul si a zis ca nu-l stie. Din nou colegul lui striga la el pe scari ca ma place el a zis,, taci mai" si,, minte"(catre mine). Colegul lui mi-a zis ca i-a dat numarul meu. Am plecat pe afara putin dezamagita ca nu mi-a dat id-ul. Cand sa intru in scoala el era in fata mea, m-a privit din nou dar nu m-a bagat in seama. Mai tarziu eu am crezut ca a plecat de la scoala. A mai trecut o data pe langa mine, s-a uitat la mine si nu a mai zis nimic. Am trimis un baiat mai mare sa-i ceara id pentru mine si a zis din nou ca nu-l stie. Am ramas pe hol super trista si a venit un coleg de-al lui la mine(cel de mi-a cerut numarul) sa-mi zica ca m-a chemat Cata(tipul de care vb) la el in clasa sa-mi zica ceva. El era in clasa(dar mai erau si toate colegele lui). Nici nu prea m-a bagat in seama(butona pe telefon). I-am cerut iar id si a zis un coleg de-al lui ca mi-l da. Toti faceau ca nu-l stiu. Pana la urma mi-a dat un id. Am plecat din clasa. Cand am ajuns acasa si am bagat id-ul in lista era invalid. Sincer... voi ce credeti? ma place sau nu? isi bate joc de mine? app e cu doi ani mai mare

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca lui ii place de tine, dar fac colegii lui misto de el si de-aia nu face primul pas.

Eu zic sa incetezi sa te mai ti dupa el ca sa nu mai faca aia misto atata si sa vorbiti pe drum spre casa sau ceva de genul...

Deci : 1.nu mai steatea ca obsedata dupa el: ''da-mi id, da-mi numarul''', ca nici nu sta frumos unei fete!
2.lasa lucrurile sa decurga de la sine.Asteapta sa faca si el ceva!

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În primul şi în primul rând e aerian! "Până la urmă nu ai mai venit la teatru!"care nici nu avusese loc. În al doilea rând asta cu "stai că nu ştiu id-ul pe derost" e banală! Nu ar crede nici un copil de 2 ani. Alerga pe hol. Ce?! O fi el cu 2 ani mai mare ca tine dar e foarte imatur!

pa, pa.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu as vrea sa zic asta dar sincer eu cred ca si-au batut joc de tine...au vazut ca il cam placi si au zis ca putina distractie nu le-ar strica. nu avea cum sa nu stie id-ul trebuie sa fie chiar prost.si ai facut o greseala ca ai dat nr'ul tau prietenilor lui, poate nici nu a ajuns la el. trebuia sa astepti sa vina el sa iti ceara numarul. lasa-l in pace, daca te place te cauta el. daca nu las-o balta ca nu te merita...winking

| Ирина19 a răspuns:

Parerea mea este ca chestia cu idiul e o minciuna, dar si cu nr de tel, esti sigura ca i la dat lui? poate ca baietii au facut doar rost de el sal aiba, poate te vor suna in urmatoarele zile sau cine stie ce e in capu lor, lasa-l in pace, daca chiar ii place de tine va face rost si de idiul tau si de nr tau de tel si de totul absolut, bucurate de viata si mai umbla cu alti baieti.Bafta

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna. Daca te place, te va cauta el singur.winking

| SeNyS a răspuns:

Bai, nu e bine ca tu sa insisti asa la un baiat, e clar nu a vrut sa-ti dea id-ul, cat de fraier sa fii sa nu iti stii id'ul?laughing, nu mai fi insistenta, nu-l mai cauta, i-ai dat destul de inteles ca-l placi, acum lasa-l sa-si faca treaba, daca te place te cauta, daca nu inseamna ca nu te place, si nu e bine de tine sa te implici intr'o relatie in care sentimentele nu's reciprocewinking!

| fluturas a răspuns:

Isi cam bate joc sincer straight face sa nu-ti sti tu idul? ori ii putin cam tantalau si retine mai greu laughing ori isi bate joc, dar ca nu-si stie idul chiar nu pot sa credwinking
nu-i mai da atentie cateva zile sa vezi daca te cauta elwinking

| zarkon a răspuns:

Păi nu mai insista tu la el, dacă băiatul te place, cu sigurantă te va căuta el. Chestia cu id-ul e că sa-r putea să nu aibe id...

| Xab a răspuns:

Poate totusi a scris gresit id`ul...

| zozolyyop a răspuns:

Presupun ca tu esti a 6 a si el este a 8 a ma rog nu conteaza rolling on the floor e clar ca si-a batut joc de tine. iti zambeste si ce? laughing trebuia sa-i zmabesti sal saluti si tu dar daca tu ai insistat prietenii lui au vazut si probabil au vrut sa rada putin de tine daca era cu adevarat interesat de tine iti dedea semne incerca sa te cucereasca cumva sau poate cine nu poti sti ce e in capul lui laughing lasa-l pe el sa te caute pana atunci compoartate normal cu elwinking si in caz ca o sa sa te caute si o sa incerce sa te,, cucereasca'' asigurate ca te place cu adevarat si nu vrea doar sa isi bata joc de tinewinking

| Maddutsaaa a răspuns:

Sincer eu iti sp sa nu iti faci prea multe iluzi in privinta lui:d, pentru ca baiesti pot fii foarte inselatori, chir daca iti zambesc frumos si te privesc de parca te-ar cadea la picioarewinking.
Eu iti sp sa o ieei mai usorhappy. Sper sa iti fie de ajutor rasp meubig grin. Fundita cumvahappy

| Katalin_3269 a răspuns:

Ala e timid si prost big grin! Nu te place garantez tongue!