| alexfotbalpoli a întrebat:

TPU m-am trezit acum din pat, si simt ca am urechea dereapta infundata. ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fie din cauza curentului.
Puneti putina tinctura de bitter suedez pe vata si pune-o in ureche, dar nu o introduce prea adanc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca e doar o senzatie de infundatura, deocamdata nu e nici un pericol. Dar... daca incepe sa intepe, sa zvacneasca sau sa arda, e grav si inseamna o infectie, cel mai probabil o OTITA.
Daca nu faci nimic si lasi sa treaca de la sine, risti mult, pentru ca orice afectiune a urechii e foarte dureroasa, mult mai neplacuta decat o durere de dinti.
Mergi la O.R.L.-ist.
Te pup!

| Vi003 a răspuns:

Tine gura deschisa si roteste capul de cateva ori. Ar fi bine sa-ti faci spalaturi in urechi, trebuie si-asta din cand in cand. Sanatate!

| CălinPL a răspuns:

Ai dormit pe ea stai linistit o sa-ti revii.

| Criistyanna a răspuns:

Ai dormit pe ea si poate d.asta te doare incearca sa te tii de nas, tine gura inchisa si forteaza-te sa sufli asa adanc in tine. eu asa fac si mi se desfundawinking

| FlyingFox a răspuns:

Stii trucul cu tigara? Daca iti pui o tigara in ureche si ea se "fumeaza"singura, inseamna ca ai primit curent si de aceea. E un truc care chiar da rezultate.