| anonima2405 a întrebat:

De azi dimineata simt ca mi infundata urechea. ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la medic daca nu trece in 2 zile sa te trimita la ORL si iti face curatenie la urechi, daca face iiii incet inseamna ca ai dop si cerumenul se da jos cu apa calda si seringa la cabinet.

Răspuns utilizator avertizat
| seedwow16 a răspuns:

Mergi la medic, verifica ceara in urechi.

| Axin_Luci_1984 a răspuns:

Nu iti da cu spray nu merge.Tu ai tub de clei.Te sfatuiesc sa te duci la policlinica.Iti va baga in urece o de aia de injectii dar nu-ti face nimic in injectie e apa si apasa acolo pe injectie si curge apa prin ureche.Nu o sa te doare deloc

| D0ntSt0pToMeBro a răspuns:

Si mie mi se infunda urechea. Eude obicei astept pana se intampla sa fac ceva miscari bruste (nu merge sa le faci intentionat). Sau (mai sigur) du-te la un medic.

| TheCreature a răspuns:

Pai ca si recomandare e bine sa vezi un doctor. Mergi la spital sectia ORL, dar mai intai mergi la doctorul de familie.

| Irizelda a răspuns:

Mie nu imi plac spitalele. Poate sa te fi tras curentul ( intr-un caz fericit) ceea ce nu e grav. Eu de obicei aprind o tigara si o tin in ureche pana arde toata. Mie imi trece, daca nu poti incerca cu o bucatica mica de usturoi, invelita in putina vata, si la fel pusa in ureche cateva ore. Daca nu se schimba nimic atunci ar fi bine sa te vada un doctor, ca nu cumva sa fie ceva mai grav.

| DrAdela a răspuns:

Buna,sunt cadru medicat si te sfatuiesc :cu o seringa introdu 4-5 picaturi de apa oxigenata in urechea infundata si dupa aprox 5 min curata cu un betisor de urechi. Aplica acest tratament de 2-3 ori pe zi.