| hypercam a întrebat:

TPU, ma puteti ajuta? sunt foarte foarte speriata. Azi dimineata am observat un fel de umflatura, o galma la gat, putin mai jos de barbie. E o umflatura mica, si ma doare cand o ating sau o apas si ma doare si atunci cand imi dau capul pe spate. Nu am probleme sa inghit mancare sau sa respir. Sunt foarte speriata, o sa le spun si parintilor mei cand vin acasa, dar imi puteti da o idee despre ce ar fi? Ar putea fi un semn de cancer?
Nu stiu daca are vreo legatura, dar ieri am fost la un salon ca sa-mi scoata punctele negre de pe fata si cred ca mi-am fortat putin gatul, intinzandu-l cam mult.
Va rog, ajutati-ma, dati-mi o idee despre ce ar putea ficrying.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Calmează-te, în niciun caz nu e cancer.

| ZoeyMe a răspuns:

Poate ai dormit incomod sau cum ai zis tu, ti-ai fortat gatul.Sau poate ti s-au inflamat ganglionii(semn de infectie):te-ai simtit mai rau, ai flegma, te doare gatul, iti curge nasul cumva?

Succes!(nicidecum nu este cancer)

| hypercam explică (pentru ZoeyMe):

Nu, nu m-am simtit rau si n-am prezentat niciunul dintre simptomele pe care mi le-ai descris tu, pur si simplu m-am trezit azi dimineata si cand m-am spalat am observat umflatura...nu e vizibila, dar o simt.

Mersi, m-am mai linistit putin dupa ce am citit raspunsurile voastre!