| Alone1500 a întrebat:

Transpir din clasa a 3 a si eman mirosuri groaznice... Si totusi ma spal bine la subrat cu apa, sapun apoi deodorant. De 4 ani ma tot bantuie acest lucru.Stiu ca acum cateva luni am fost la țara, era cald in masina asa ca am spus: Hai sa imi tin geaca pe mine si bluza cu manecile lungi. Tot drumul nu am transpirat, nu nimic, dar atunci cand merg la scoala sau oriunde altundeva transpir si miros ca ultimul porc. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lauv a răspuns:

Încearcă să faci sport, poate tu nu îți dai seama dar transpiri când ai emoții și ești stresat, asta se întâmplă la lipsa de încredere în sine așa că apucă-te de sport, mănâncă sănătos și crează-ți diferite hobby-uri, o să dezvolți încredere în sine iar transpirația cauzată de stres nu o să mai fie o problemă pentru tine.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie si spune-i asta. Daca esti minor trebuie sa mergi cu un parinte. Medicul de familie te va trimite la specialisti care-ti vor da sa faci niste analize. Se poate sa fie din cauza unei bacterii, dar si din cauza unor organe interne. Ar fi bine sa mergi cat mai repede!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te duci la un specialist suferi de anxierate sociala
si eu am probleme de genu
eu folosesc si odaban

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Piatra de alaun. happy

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Incearca sa faci sport, posibil sa ai anxietate.Transpiratia vine din stare de anxietate. Vorbeste cu un psiholog macar o sedinta.