| anonimaalee29 a întrebat:

De ceva timp transpir excesiv, am balta la subrat si mai si miros. Este scarbos si imi este rusine sa mai ies in public de frica sa nu miros. Ma spal de 2-3 ori pe zi la subrat, am folosit deodorant Gerovital si Garnier, nu imi sunt bune. Transpiblock o fi bun? Sau daca stiti ceva remedii naturale va rog.

7 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Mergi la medic de urgenta. Transpiratia abundenta fara sa depui efort poate fi cauza multor boli. Cea mai frecventa este diabetul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare a fi hiperhidroza
Cel mai bun deodorant este odaban e puțin scump dar este foarte eficient.
Nu prea exista tratament pentru asa ceva cel mai bine ar fi sa reduci din mâncare sa bei ceai de salvie și sa mănânci fructe multe și legume, evident stresu anxietatea și depresia trebuie și ele eliminate

| GabyT10 a răspuns:

Nu-mi pot da cu parerea despre Transpiblock.Pot sa-ti recomanda produsele de la Herbagen (recomand doar ce am folosit), iti dau si un exemplu, Antiperspirant roll-on HERBAGEN deo Activ.Aceasta firma nu are produse foarte scumpe insa sunt foarte bune. Sper sa te ajute raspunsul meu.

| Basilievski a răspuns:

Daca esti rocker e ceva normal.

| Anonim234578890 a răspuns (pentru Basilievski):

O gluma proasta sad

| anonimaalee29 explică (pentru Basilievski):

Nu sunt.

| Rx5hnS a răspuns:

Incearca deodorant pentru sportivi, gen adidas. Din pacate, nu exista tratament. Il poti reduce insa daca detoxifici organismul. Du-te la un medic sa-ti recomande niste pastile sau o dieta care iti detoxifici organismul. Daca vrei efect permanent, la varsta de 18 poti face o operatie pentru scoatele glandelor sudoripare. Daca nu ai inca 18 ani, poti incerca cu detoxifierea organismului. Gasesti o groaza de life-hackuri pe pinterest sau Instagram care o sa te ajute. Gen sa pui niste dischete mai mari pe sub o bluza cu maneca lunga, lipite cu scoci, sau sa pui pudra de talc la subrat etc.
Cat despre transpiblock, daca esti fata, nu recomand fiindca are o concentratie ff mare de aluminiu( in deodorante e mai ok) care pot cauza cancer la san.