| coosmin24 a întrebat:

Transpir excesiv la subsuori, ma spal si folosesc deodorante si antiperspirante cele mai scumpe din comert, degeaba, transpir si vara si iarna, cel mai puternic transpir cand am emotii si stau in stres, imi uda toate hainele! ...mentionez,ca nu sunt deloc gras
cine a avut asa probleme,, ...si ce ati facut?
poate stie cineva niste remedii naturale...Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

In primul rand pentru a scapa de miros dai parul jos. Apoi, deodorantul ( gel, ca sa nu patezi tricourile ) se aplica dupa ce te-ai uscat bine. Ai putea incerca si pudra de talc, poate ajuta. Si sa bei ceai de salvie, 2 cani zilnic daca nu simti vreo diferenta in 2-3 saptamani renunti.
In locul tau as incerca sa transpir de doua ori pe zi controlat, din efort fizic eventual imbracat bine, cel putin pentru o vreme. Daca nu atenueaza problema, tot ajuta pentru un tonus bun.
Problema se trateaza medical in situatii mai grave.

MariuZ, gras sau obez nu sunt termeni peiorativi. Sa n-o dam in sensibilitati inutile, ca se supara slabi si vor si ei sa fie numiti subponderaliwinking

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este pe sistem nervos, dacă nu înveți să-ți controlezi emoțiile și să ții stresul în frâu, nu ai leac.
Trebuie să te vadă un cardiolog și un dermatolog cât și un endocrinolog.
Pa, pa.

| MariuZ a răspuns:

Remediul e 2 dusuri pe zi. Sau macar 1. Si. nu se spune "gras" ci "supraponderal"... ca sa nu superi pe nimeni.

| AfRodiTa_4919 a răspuns:

Ar trebui sa incerci deo stik ul de la Forever http://www.sigina.ro/......miniu-flp/

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Si eu transpir cand sunt la scoala si am emotii sau in alte situatii, dar nu ma ud chiar asa rau. Daca folosesc deodorant nu am nicio problemabig grin

| coosmin24 explică:

Poi nu am mereu emoti.mai rar am si atunci transpir, dar asa in aer liber, transpir si nu numai sub subsuori ci si la corp. daca alerg 100 de metri sunt fleasca cum se zice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, iti recomand cu toata caldura Perspirex, poate se gaseste si la noi.eu am avut aceeasi pb.eram pe punctul de a ma opera...eram obsedata de aceasta pb.insa de cand am folosit acest produs nu mai am probleme.totul s-a schimbat. sper sa te ajute sfatul meu multa bafta!

| Machiaj_Truse_1981 a răspuns:

Perspirex sau Maxim se gaseste in Romania pe http://www.machiajprofesionalperspirex.com

| ALC a răspuns:

Salut,
Perspirex se gaseste acum si in Romania. Incearca pe siteul www.antiperspirant.ro, site specializat in tratarea transpiratiei excesive.

| biancabiablanca a răspuns:

Buna, eu folosesc Perspirex, nu stiu daca se afla in romania s-ar putea intereseaza-te daca nu poate se poate comanda pe net, se aplica seara si dimineata te speli cu apa si sapun, la mine a functionat si eu transpir la subsuori foarte mult, problema este ca exista riscul ca si glandele sudoripare sa se obisnuiasca cu aceasta substanta si sa nu mai functioneze depinde de la persoana la persoana! Sper sa-ti fi fost de folos.