| Anonim2314S a întrebat:

Tratamentul pentru anemie regleaza menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dyalema a răspuns:

Ar putea, dacă dereglarea menstruației e cauzata de anemie.

| nastaseelenacristina a răspuns:

Eu am anemie am inceput sa iau fier, vitamine aveam durerei din vina menstruatie acum ma simt ceva mai bine

| HugeHulk a răspuns:

Nu au legatura una cu alta.

| Anonim2314S explică (pentru HugeHulk):

De ce nu? Cunosc persoane care sufera de anemie si au menstruatia abundenta si neregulata, de aceea am intrebat

| HugeHulk a răspuns (pentru Anonim2314S):

Menestruatia e reglata hormonal, anemia poate fi o cauza a menstruatiei abudente eventual, nu invers.